Genel

Didem Özel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Özgür Özel’in Eşi Didem Özel’in Mesleği ve Biyografisi

Didem Özel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Özgür Özel’in Eşi Didem Özel’in Mesleği ve Biyografisi

Didem Özel Kimdir?

Didem Özel, 21 Eylül 1974 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Didem Özel, eczacılık mezunu olup, mesleğini etken olarak icra etmektedir. Bornova Anadolu Lisesi Almanca Kısmı ve Manisa Lisesi’nden mezun olduktan sonrasında 1997 senesinde Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Didem Özel Kaç Yaşında?

Didem Özel, 21 Eylül 1974 doğumlu olup, 2024 yılı itibariyle 49 yaşındadır.

Didem Özel Nereli?

Didem Özel, aslen Manisalıdır. Manisa’da dünyaya gelen ve eğitimini burada tamamlamıştır.

Didem Özel’in Mesleği Nedir?

Didem Özel, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonrasında eczacılık mesleğini icra etmektedir. Mesleğinde etken olarak çalışan Didem Özel, hem de CHP Lideri Özgür Özel’in eşidir.

Özgür Özel ve Didem Özel’in Tanışma Hikayesi

Özgür Özel ve Didem Özel, üniversite yıllarında tanışmışlardır. Özgür Özel, bir röportajında tanışma hikayelerini şöyleki anlatmıştır: “Mühendis olmak istiyordum. Matematiğe ilgim vardı. Fakat babamın tercihiyle eczacı oldum. Yeniden sınava girerim diye düşündüm fakat eczacılık fakültesine girdikten bir yıl sonrasında, 19 yaşımda eşim Didem ile tanıştım. 1993’ten beri birlikteyiz. Didem’i görünce üniversite sınavına tekrar girmeyi unuttum. Eczacılıkta beni tutan ikinci şey de bu alanın, mühim bir savaşım alanı bulunduğunu gördüm.”

Didem Özel’in Ailesi ve Kişisel Hayatı

Didem Özel ve Özgür Özel çiftinin, İpek isminde bir kız evlatları bulunmaktadır. Didem Özel, hem aile hayatında hem de meslek hayatında etken bir rol üstlenmektedir.

Yorum ekle