Türk sinemasının unutulmaz yapımlarından kabul edilen “Devlet Kuşu” filmi, izleyicilerin merakını cezbetmeye devam ediyor. Bu film, döneminde büyük ilgi görmüş ve hala pek oldukça şahıs tarafınca merakla araştırılmaktadır. Peki, Devlet Kuşu nerede çekildi? Film, hangi tarihte çekildi ve oyuncu kadrosunda kimler yer aldı? Devlet Kuşu’nun konusu nedir? İşte, bu soruların ardındaki detaylar…

Devlet Kuşu Nerede Çekildi?

Devlet Kuşu filmi, İstanbul’un Beşiktaş kazasının sokaklarında çekilmiştir.

Devlet Kuşu Ne Zaman Çekildi?

Devlet Kuşu filmi, 1980 senesinde çekilmiştir. Filmin yönetmenliğini Memduh Ün, senaristliğini ise Orhan Aksoy üstlenmiştir.

Devlet Kuşu Oyuncuları Kimler?

Devlet Kuşu filminin başrollerinde Kemal Sunal, Serpil Çakmaklı, Bülent Kayabaş, Yadigar Ejder ve Mehtap Ar yer verilmiştir.

Devlet Kuşu Konusu Ne?

Devlet Kuşu filmi, yoksul bir mahallede yaşayan Mustafa’nın (Kemal Sunal) hikâyesini anlatır. Mustafa, mahalleye yeni taşınan varlıklı bir iş adamının kızı Hülya’ya (Serpil Çakmaklı) sevgi duymaya başlar. Hülya da Mustafa’ya âşık olur, sadece Mustafa’nın yoksulluğunun farkındadır. Mustafa, ailesini fakirlikten kurtarmak için Hülya’yla evlenmeyi düşünür, sadece sonunda gerçek aşkının mahalleden arkadaşı Aynur (Mehtap Ar) bulunduğunu anlamış olur. Film, toplumsal sınıflar arasındaki farklılıkları ve gerçek aşkın kıymetini mevzu alır. Filmde, Kemal Sunal’ın gülünç ve duygusal oyunculuğu, filmin başarısında mühim rol oynamıştır.

Kaynak: Haber Merkezi