‘Çocuk Şenliği’nde eğlence dolu anlar yaşandı

0

Körfez Belediyesi tarafınca bu yıl 50.’si düzenlenen Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında her yaş için etkinlikler vardı. İlk gün kortej ve gösteriler ile başlamış olan, ikinci gün mahalli sanatçıların konseri ile devam eden festivalin üçüncü gününde Yarımca Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde çocuklar için mükemmel bir etkinlik gerçekleştirildi.

ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITILDI 

Saat 18.00’de çocuk şenliği ile başlamış olan etkinliklerde çeşitli ikramlarda bulunulurken, değişik ve coşku dolu oyun parkurları ve gösteriler de vardı. Çocuklar tarafınca en fazla ilgi gören alanlardan biri de survivor alanıydı. Çocuklar tv ekranlarından tanıdıkları parkurda kıyasıya savaşım etti. Yaş gruplarına nazaran ayrılan alanda yarışan çocuklar, çeşitli hediyeler aldı.

‘Çocuk Şenliği’nde eğlence dolu anlar yaşandı

NEFES KESEN GÖSTERİLER 

Alanda jonglör hokkabaz ve illüzyon çocuk hususi gösterisi büyük beğeni toplarken, ağzından ateş çıkaran jongör çocuklar tarafınca uzun süre alkışlandı. Akrobasi ve denge gösterisi, akrobasi denge gösterisi, tek tekerlekli bisiklet show ve ateş show gösterisi ilgiyle seyredildi. Çocuklar gösterilere alkışlarıyla birlikte rol aldı. Ayrıca alanda kurulan şişme oyun grupları da ilgi görmüş oldu.

‘Çocuk Şenliği’nde eğlence dolu anlar yaşandı

YAZ BOYU SÜRECEK

Festival kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de küçüklere kısa bir konuşma yaparak, Körfez’de yaz süresince çocuklar için mahalle mahalle şenlikler düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Daha sonrasında çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Söğüt, alanda penaltı atışı yapmış oldu, küçüklere uçurtma ve şeker dağıttı.

‘Çocuk Şenliği’nde eğlence dolu anlar yaşandı

Leave A Reply

Your email address will not be published.