Çizgi roman tutkunları, Marvel ve DC evrenlerinden gelecek filmlerle ilgili büyük bir coşku içindeler. İşte izleyicilerin sabırsızlıkla beklediği 10 yeni çizgi roman filmi:

  1. Deadpool & Wolverine – 24 Temmuz Ryan Reynolds, Deadpool olarak geri dönüyor ve bu kez Hugh Jackman’ın canlandırdığı Wolverine ile beraber. Bu film, MCU’nun çoklu evren anlatısında mühim bir değişikliğe yol açabilir.

  2. Joker: İkilik – 4 Ekim Todd Phillips’in yönettiği “Joker”, DC evreninin en ikonik fena karakterinin kökenlerine odaklanan ve büyük başarı kazanan bir film olarak öne çıktı. Devam filmi olan “Joker: Folie à Deux”, Joaquin Phoenix’in Joker’i ve Lady Gaga’nın Harley Quinn’i içeren bir müzikal olacak.

  3. Avcı Kraven – 13 Aralık Sony’nin Örümcek Adam Evreni’nde yer edinen “Avcı Kraven”, sertlik sahneleriyle dikkat çeken ve R derecelendirmesi alan bir film olma iddiasında. Aaron Taylor-Johnson, Russell Crowe ve Ariana DeBose’un rol almış olduğu film, yıl sonunda sinemaseverlerle buluşacak.

  4. The Fantastic Four – 2 Mayıs 2025 MCU’ya katılan sevilen karakterlerden Fantastik Dörtlü, uzun bir bekleyişin peşinden nihayet beyaz perdede. Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Joseph Quinn ve Ebon Moss-Bachrach’ın rol almış olduğu film, merakla beklenen projeler içinde.

  5. Captain America: Brave New World – 14 Şubat 2025 Sam Wilson’ın Captain America olarak dönüş yapacağı film, hem de MCU’da pek görülmeyen karakterlerin geri dönüşlerine sahne olacak. Harrison Ford, Tim Blake Nelson ve Liv Tyler’ın da rol almış olduğu film, MCU hayranlarını heyecanlandırıyor.

  6. Superman – 11 Temmuz 2025 2025’te gösterime girecek olan yeni “Superman” filmi, DC evreninde büyük bir coşku yaratıyor. James Gunn’ın yönetiminde, Superman’in tekrardan doğuşu ve DC evrenine yeni bir nefes getirecek.

  7. (*10*) – 25 Temmuz 2025 Marvel Sinematik Evreni’nin eleştirilere maruz kalan kalıplı yapısına meydan okuyacak olan “(*10*)”, anti-kahramanlarının öyküsünü anlatarak taze bir görüş açısı sunabilir. Bucky Barnes, US Agent, Red Guardian, Taskmaster, Ghost ve Yelena Belova şeklinde karakterlerin geri döneceği film, MCU için mühim bir dönüm noktası olabilir.

  8. Avengers 5 Henüz adı belirsizleşmiş olsa da beşinci Avengers filmi, MCU fanatikleri tarafınca büyük bir merakla umut ediliyor. Kang karakterini canlandıran Jonathan Majors’ın yerine kimin geçeceği ise hemen hemen netlik kazanmış değil.

  9. The Batman: Part II – 2026 Matt Reeves’in yönettiği “The Batman” serisinin devamı, Gotham Şehri’nde karanlık ve yürekli bir öykü sunmaya devam edecek. Robert Pattinson’ın başrolünde olduğu bu film, seyircileri yine beyazperdeye çekecek potansiyele haiz.

  10. Avengers: Secret Wars – 2027 MCU’nun en epik filmi olması beklenen “Avengers: Secret Wars”, çokluevren öyküsünü destansı bir halde tamamlayacak. Detayları şimdilik sınırı olan olsa da, film orijinal Avengers ekibinin dönüşüyle büyük bir beklenti yaratıyor.

Bu yeni filmler, çizgi roman evreninin derinliklerine inerek seyircilere unutulmaz beyazperde deneyimleri sunmayı vaat ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ