Çınarlıdere Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

0

Çınarlıdere Şelalesi, el değmemiş benzeri olmayan manzarası ile doğaseverleri kendine fanatik bırakıyor. Kocaeli’nin saklı kalmış güzellikleri içinde bulunan Çınarlıdere, ortalama 10 kilometrelik sıkıntılı yürüyüş parkuru ile trekking tutkunlarına benzeri olmayan manzaralar sunuyor. 20 metre yükseklikteki şelale, bilhassa kış aylarında gürül gürül akan soğuk suyu ile de ziyaretçilerine değişik tecrübe kazandırıyor. Yaz aylarında gelen ziyaretçiler, tabiat sesleri içerinde hem yürüyüş, hem piknik hem de yüzmenin keyfini çıkarabiliyor. Çınarlıdere Şelalesi’nde ziyaretçiler, kuş cıvıltıları ile kent hayatından uzaklaşıyor. Toplam 10 kilometre olan yürüyüş parkurunun 5’inci kilometresinde Çınarlıdere Şelalesi’ne varan ziyaretçiler, halatlarla iniş ve çıkışları gerçekleştiriyor.

MANGAL YAPMA İMKANI BULUYORUZ

Çınarlıdere’yi oldukca beğendiğini söyleyen ziyaretçi Ahmet Enes şu laflara yer verdi;

“Doğa olarak oldukca güzel bir yer. Şelalede varmış fakat adım atma mesafesi oldukca olduğu ve vaktim olmadığı için gitmeye imkanım olmadı. Ama genel olarak burayı oldukca beğendim. Ailecek gelinebilecek yer. Her şeyin planlaması daha güzel yapılabilir diye düşünüyorum. Doğal tabiatta yürüyüş yapma imkanı var. Ailecek gelenler için piknik, mangal yapma imkanı güzel olmuş.” 

Çınarlıdere Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

FIRSAT BULDUKÇA GELİYORUZ 

Çınarlıdere Şelalesi’ne yüzmek ve spor yapmak için bisikleti ile gelen Hamza Karaaslan şu laflara yer verdi; 

“Şelaleye İzmit’ten geldim. Fırsat buldukça haftada 2 kez geliyorum. Biraz yüzüp burada kafamı dinliyorum. Burayı oldukca seviyorum. Ben buraya bisikletle geliyorum. İlk girişten itibaren tırmanma başlıyor, 40 dakikada tırmanıyorum bisikletle benim için zor olmuyor. Herkese tavsiye ederim. Araçlarla bu alana girilmiyor.” 

Çınarlıdere Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor
Çınarlıdere Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

Leave A Reply

Your email address will not be published.