Genel

Bir Konuşabilse Filmi Konusu Oyuncuları – Netflix

Bir Konusabilse Filmi Konusu Oyunculari –

Bir Konuşabilse filmi, mevzusu, oyuncuları, karakterler, imdb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle benzer biçimde aramalarınıza yorumguncel.com’dan ulaşabilirsiniz.

Film hakkında

“Seslendirilen Rüzgarlar” (Lost in Translation), 2003 yılında yapılmış bir film ve başrollerinde Bill Murray ve Scarlett Johansson içeriyor. Film, Sofia Coppola tarafınca yazılmış ve yönetilmiştir.

Film IMDb’de 500 bine yakın oy aldı ve 7,7’lik puana haiz oldu.


Bir Konuşabilse mevzusu

Orta yaşı çoktan geçmiş, evli ve çocuklu Amerikalı erkek oyuncu Bob bir reklam çekimi için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kalmış olduğu otelde bir başka Amerikalı ile, fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelmiş olan sempatik fakat ciddi Charlotte ile tanışır. Dillerine ve kültürlerine uzak oldukları bu insanların ülkesinde fazlasıyla yabancı olan ve iletişimsizlik denizinde boğulan bu iki yabancı, bir Tokyo haftasonunda ansızın yakınlaşacaktırlar.

Bir Konuşabilse Oyuncular ve Karakterleri:

  1. Bill Murray – Bob Harris: Filmdeki baş karakter. Harris, Amerikalı bir aktördür ve Japonya’da bir reklam çekimi için bulunmaktadır. Orada, genç bir bayan olan Charlotte ile karşılaşır ve aralarında olağan dışı bir dostluk adım atar.
  2. Scarlett Johansson – Charlotte: Filmdeki öteki baş karakter. Charlotte, genç bir Amerikalı hanımdır. Eşi John ile beraber Tokyo’ya gezi eder. Bob ile tanıştığında, ikisi de yalnızlık ve içsel sorgulamalarla boğuşan kişiler olarak birbirlerini bulurlar.
  3. Giovanni Ribisi – John: Charlotte’un eşi olan John, Tokyo’da bir fotoğraf çekimi için bulunmaktadır. Ancak işi ile ilgilenirken, Charlotte ile içinde duygusal bir kopukluk yaşanmaktadır.
  4. Anna Faris – Kelly: Filmdeki yan karakterlerden kabul edilen Kelly, Bob ile Japonya’da bir tv programı çekimi esnasında tanışır. Kelly, meşhur bir Amerikalı aktristtir ve Bob’un dikkatini çeker.
  5. Fumihiro Hayashi – Charlie Brown: Charlie Brown, Bob’un Japonya’da reklam çekimindeki iş ortağıdır. Japonca konuşan birisi olarak, Bob’un kontakt kurmasına destek sunar.

Bu oyuncuların performansları, filmi izleyenler tarafınca çoğu zaman övgüyle karşılanmıştır. Bill Murray ve Scarlett Johansson bilhassa filmdeki duygusal derinliği ve karakterlerin iç dünyalarını başarıya ulaşmış bir halde yansıtmalarıyla takdir edilmiştir.


Yorum ekle