Fatih Öztürk, Bilfen Okulları’nın kurucusu ve yöneticisi olarak tanınıyor. Kullanıcılar, onun yaşamı, kariyeri ve öteki bilgileri hakkında merak içindeler. İşte, Fatih Öztürk’ün kimliği ve yaşamıyla ilgili tüm bilgiler.

Fatih Öztürk Kimdir?

Bilfen Okulları’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Öztürk’ün oğlu olan Fatih Öztürk, eğitim ve iş dünyasındaki etkin rolüyle dikkat çekiyor. İstanbul‘da 1973 senesinde doğan Öztürk, eğitim hayatına Bilfen Okulları’nda başladı ve burada öğrenimini tamamladı. Üniversite eğitimi için İngiltere’ye giden Fatih Öztürk, Finans alanında eğitim almış olduğu Bournemouth Üniversitesi’nden mezun oldu.

Türkiye’ye döndükten sonrasında 1997 senesinde Bilfen Eğitim Kurumları’nda çalışmaya başlamış olan Fatih Öztürk, halen Bilfen Firmalar Topluluğu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak vazife yapmaktadır. Öztürk, hem de Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bağışlarla okullar yaptırmış ve toplumsal mesuliyet projelerinde etken rol almıştır. TEMA Mütevelli Heyeti Üyesi olan Öztürk, İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne kayıtlı bir koleksiyoner ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesidir.

Fatih Öztürk, 51 yaşlarında, evli ve dört çocuk babasıdır. Başarılı iş yaşamı ve toplumsal mesuliyet projelerindeki katkılarıyla tanınan Öztürk, eğitim alanındaki çalışmalarıyla da öne çıkmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ