Bayburt  Valisi Mustafa Eldivan, kimdir? Mustafa Eldivan kaç yaşında?, nereli?

0

1972 senesinde Kayseri’de hayata merhaba dedi. İlk ve Ortaöğrenimini İncesu İlçesi’nde tamamladı. 1990-1995 yılları aralığında (1 yılı İngilizce hazırlık olmak suretiyle) Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Kısmı’nde eğitim görmüş oldu. 1999 senesinde Kaymakam talibi olarak mesleğe başladı. İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde 9 ay Dil Eğitimi aldı. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nin düzenlemiş olduğu 29. Dönem Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu başarıyla tamamladı.

Çorum-Mecitaslı, Mersin-Gülnar, Bolu-Kıbrıscık İlçelerinde Kaymakam Vekilliği; Giresun-Yağlıdere, Erzincan-Kemaliye, Malatya-Doğanşehir, Nevşehir-Hacıbektaş, Balıkesir-Havran, Nevşehir-Avanos Kaymakamlıkları görevlerinde bulunmuş oldu. Avanos Kaymakamı iken, bununla birlikte Nevkent İl Hususi idaresi Genel Sekreterliği görevini de yürüttü.

Kemaliye Kaymakamlığı esnasında Kültürel Miras ve Tarihi eserlerin restorasyonları mevzusunda emekler yapmış, akabinde Nevkent Hacıbektaş Kaymakamlığı esnasında Hacı Bektaş-ı Veli Külliyesi’nin restorasyonunda, Havran İlçesi’nde Kent Tarihi Müzesi’nin kuruluşunda, Avanos İlçesi’nde Kapadokya’da mevcut sivil mimari eserler ile Ören yerlerinin restorasyon/restitüsyonlarında etken vazife almıştır.

28/12/2016 tarihindeki Kararname ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atanmıştır. Ardından 12/09/2017 tarihindeki Kararname ile atandığı İstanbul-Bağcılar Kaymakamlığı’nda 5 Yıl vazife yaptıktan sonrasında, 29/08/2022 – 10/08/2023 tarihleri içinde Tekirdağ-Çorlu Kaymakamı olarak vazife yapmıştır. Vali Mustafa ELDİVAN10 Ağustos 2023 Tarih ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Bayburt Valiliği görevine atanmıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Yönetim Bilimleri Kısmı’nde yüksek lisans yapmakta olup, sav aşamasındadır.

06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Deprem felaketinin arkasından daha ilkin vazife yapmış olduğu Malatya-Doğanşehir’e gönüllü olarak giderek, bölgede Koordinatör Kaymakam olarak vazife yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Mustafa ELDİVAN, öğretmen Meltem hanım ile evli olup Hasan Buğra ve İrem isminde iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.