Batman Valisi Ekrem Canalp kimdir? Ekrem Canalp kaç yaşında?, nereli?

0

1971 senesinde Bolu ili Dörtdivan ilçesi Aşağıdüğer köyünde hayata merhaba dedi. İlköğrenimini doğduğu köyde, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1992 senesinde girmiş olduğu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1996 senesinde mezun oldu. Aynı üniversitede “Avrupa Birliği Hukukunun Yerel Yönetimler Üstünde Etkisi” ve İngiltere Keele Üniversitesinde “Yeni Kamu Yönetimi” mevzularında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı.

MESLEKİ KARİYERİ

Mülki İdare Amirliği mesleğine Muğla Kaymakam Adayı olarak başladı. 85. Dönem Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamladı. Sivas-Koyulhisar, Gölova ve Ankara-Güdül Kaymakamlık görevlerini yürüttü.

2008 senesinde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde göreve başladı. Şube Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak vazife yapmış oldu. Ayrıca 2016-2017 yıllarında İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği yapmış oldu.

2017-2018 yıllarında Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış oldu.

2018-2022 yılları aralığında Edirne Valisi olarak vazife meydana getiren Vali Ekrem CANALP, 12 Mayıs 2022 tarih ve 31833 sayılı Resmi Gazete’de piyasaya sürülen 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Batman Valisi olarak atanmıştır.

İleri düzeyde İngilizce bilen Ekrem CANALP, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.