Genel

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, kimdir? Dr. Nurtaç Arslan  kaç yaşında?, nereli?

1976 senesinde Amasya’da hayata merhaba dedi. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya ili Taşova ilçesinde tamamladı. 1998 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
 
06 Ocak 1999 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla, Aydın Karpuzlu ve Kırıkkale Delice İlçelerinde Kaymakam Vekili; Nevkent Acıgöl Kaymakamı, Bayburt Aydıntepe Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Çankırı Kurşunlu Kaymakamı görevlerinden sonrasında İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı olarak vazife yapmış oldu.
 
İngiltere’deki yüksek lisansını 2001 senesinde; Selçuk Üniversitesi’ndeki yüksek lisansını 2014 senesinde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Kısmı’ndeki doktora eğitimini 22.07.2022 tarihinde tamamlayarak Doktor unvanını aldı.
 
12 Mayıs 2022 tarihindeki ve 2022/209 sayılı Resmî Gazetede piyasaya sürülen Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığı Bartın Valiliği görevine 18 Mayıs 2022 tarihinde başladı. Dr. Nurtaç ARSLAN, iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve 3 çocuk annesidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu