Genel

Bankalar Az Önce Uyardı! ATM’de Bunları Yapanın Kartı Yutulacak! Aman Dikkat…

Bankalar Az Önce Uyardı! ATM’de Bunları Yapanın Kartı Yutulacak! Aman Dikkat…

Bankalar ATM menülerine kart yutmaya dair yeni özellikler ekledi. Dolandırıcılara karşı alınacak önlemlerin başlangıcında gelen bu yeni bilhassa beraber gizyazı değişiklik yapma, hesap bilgilerini güncelleme de başlıkların içinde yer aldı. Mobil bankacılık ve web bankacılığından meydana getirilen güvenli işlemlerin arkasından ATM’lerde de güvenlik önlemleri sıkılaştırıldı. İşte hangi durumlarda ATM kartınızı yutacak, Bankalar Az Önce Uyardı! ATM’de Bunları Yapanın Kartı Yutulacak! Aman Dikkat hakkında tüm merak edilenler…

ATM KARTI HANGİ İŞLEMLERDE YUTACAK?

5 başlık altında toplanan ATM’lerin kartı yutabileceği durumları sizler için araştırdık. Aşağıda yazdığımız özellikleri yaptığınızda banka kartınıza el koyarak, işlemlerinizi kısıtlayacak.

1) Şifrenin üç kez yanlış girilmesi: Kartınızın şifresini üç kez yanlış girmeniz durumunda, güvenlik önlemi olarak kartınız yutulabilir. Bu sayede, çalınmış yada kaybolmuş kartların kullanılmasının önüne geçilir.

2)  Kartın borç sebebiyle iptal edilmesi: Borcunuz sebebiyle bankanız tarafınca kartınızın iptal edilmesi durumunda, ATM kartınız yutulabilir.

3) Kartın son kullanma tarihinin geçmesi: Son kullanma zamanı geçmiş bir kart ile işlem hayata geçirmeye çalışmanız durumunda, ATM kartınız yutulabilir.

4) ATM’de teknik bir arıza meydana gelmesi: Nadir de olsa, ATM’de teknik bir arıza meydana gelmesi durumunda kartınız yutulabilir.

5) Kart için yitik yada çalıntı suç duyurusunda bulunulması: Kartınızın kaybolduğunu yada çalındığını bankanıza bildirmeniz durumunda, kartınız yutulabilir.

Bankalar Az Önce Uyardı! ATM'de Bunları Yapanın Kartı Yutulacak! Aman Dikkat...

Bankalar Az Önce Uyardı! ATM'de Bunları Yapanın Kartı Yutulacak! Aman Dikkat...

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu