Başkent Ankara’nın ticari hayatında etkin bir figür olan ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, pek oldukca kişinin gündeminde. Mehmet Yiğiner’in kim bulunduğunu ve iyi mi bir yol izleyerek bu makama ulaştığını sizler için derledik.

Mehmet Yiğiner kimdir?

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı ve MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Türk spor ve esnaf topluluğunda uzun senelerdir etken bir halde vazife yapmaktadır. 3 Ağustos 1965 tarihinde Ankara’nın Çubuk ilçesinde doğan Yiğiner, başarılarıyla tanınan mühim bir isimdir.

Mehmet Yiğiner, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde uzun seneler başkanlık görevini sürdürdükten sonrasında, spor topluluğunda da etkili bir rol üstlenmiştir. Atilla Süslü’nün muhteşem kurultay sonucu almasının peşinden Ankaragücü’nde başkanlığa aday bulunduğunu açıklayarak, kulübün geleceğine olan bağlılığını ortaya koymuştur.

13 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşen muhteşem genel kurulda tek sıralama olarak yarışan Yiğiner, Ankaragücü Başkanı olarak seçilmiştir. Daha sonraki kongrelerde de başkanlık için adaylığını açıklayan Yiğiner, kulübün zor durumlarında sahiplenerek Ankaragücü’nü ileriye taşıma çabalarını sürdürmüştür.

24 Ocak 2015 tarihinde meydana getirilen olağan genel kurulda 300 delegenin tamamının oyunu alarak 4. kez başkanlığa seçilen Mehmet Yiğiner, kulübün son yıllardaki en uzun süre başkanlık meydana getiren adı olma unvanını elde etmiştir.

Mehmet Yiğiner, hem ANKESOB Başkanı olarak esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla ilgilenmekte, hem de Ankaragücü Başkanı olarak kulübünün sportif ve yönetimsel başarıları için çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi