Dizi

2024 Yaz Dizileri Listesi (Güncel Liste)

2024 Yaz Dizileri Listesi (Güncel Liste)

2024 Yaz Dizileri Listesi (Güncel Liste)

2000’li yılların başından beri Türkiye’de yaz dizileri seyircisi karşısında yer ediniyor. Ruhun Duymaz, Ya Oldukca Seversen, Kısmet, Benim Güzel Ailem, Dönence, Kendi Düşen Ağlamaz dizisi 2023 yaz sezonunda ekranlara gelen dizilerden bir kaçı. Her sürem minimum 10 12 yaz dizisi seyircisi karşısında yer ediniyor; bazı yaz dizileri yeni sezonda da devam ederken bazı yaz dizileri de eylül ayı gelmeden final yaparak ekranlara veda ediyor. Peki 2024 yaz sezonunda hangi yaz dizileri ekranlarda olacak? İşte 2024 Yaz Dizileri Listesi

2024 Yaz Dizileri Listesi

6 Mayıs 2024 zamanı saygınlık ile hala kanallardan yaz dizileri mevzusunda izahat gelmedi. Normalde kanallar minimum 3 – 4 diziyi hazırlar yaz dizileri oyuncular ile sözleşme yapar yapmaz haberleri medyada yayılırdı; sadece şuana kadar hiçbir kanalın 2024 yaz dizileri kategorisinde bir takım hazırlığı medyada duyulmadı.

Mayıs ayında daha oyuncu ekibi belli olmayan bir dizinin temmuz ayına yayına girmesi şansı ne yazık ki fazlaca düşük; bu durumda 2024 yaz sezonunda asla bir takım ekranlarda olmayacak diyebiliriz.

2024 Yaz Sezonunda Neden Dizi Yok?

2024 yaz sezonunda niçin dizi yok? 2024 yaz sezonunda niçin dizi yayınlanmayacak sorusuna yanıt verelim. Yaz sezonunda ne yazık ki artık seyirci fazlaca fazla dizi izlemiyor; bu yüzden de genel anlamda yaz sezonunda dizilerin reytingleri fazlaca düşük oluyor. Yaz sezonunda dizi izlenmeyince reklam verenlerde televizyona reklam vererek para yitirmek istemiyor en azından prime time dediğimiz 20:00 ile 23:30 saatleri içinde. Bu saatler içinde reklam verenlerin sayısı azca olunca reklam bütçeleri de fazlaca düşüyor; kanallar reklamlarda para kazanamayınca oyunculara para ödemek de zor oluyor; oyuncular yaşanmış olan değer düşürme sebebi ile 5 yıl öncesine bakılırsa bölüm başı tutarına 10 kat zam yapmış oldu; sadece reklam verenler reklam bütçelerine 5 yıl öncesine kadar 10 kat artırmayınca ciddi bir bütçe açığı oluştu. Bu nedenle de kanallar eskiden yayınladıkları dizileri yeniden olarak yayınlamak zorunda duracak.

2024 yaz dizileri listesine şuana kadar bir takım ekleyemedik; kanallarda ortak bir antak kalma yaparak bu yaz sezonuna yaz dizisi yayınlamamaya karar verdi. Bu sonucu bozan bir kanal olursa sizlere data vereceğiz.

Ru Dizisi

Ru dizisi 24 Mayıs 2024 de seyircisi karşısına Gain ekranlarında çıkacak. Ru dizisi bir tv dizisi olmayacak sadece Gain’de 8 bölüm peş peşe değil 1 er hafta ara ile yayında olacak. Bu nedenle de 24 Mayıs 12 Temmız 2024 tarihlerinde dizi her hafta bir bölüm olarak ekranlarda olacak. Yaz dizisi seyretmek isteyenler Gain alarak her hafta bir bölüm izleyebilir. Ru oyuncu kadrosunda Burak Berkay Akgül, Meryem Uzerli, Şevval Sam, Emre Karayel, Derya Alabora ve Zafer Algöz benzer biçimde adlar yer alacak. Ru dizisinde Uzer ve kendisinden 20 yaş büyük Reyyan’ın aşk öyküsünü anlatacak.

 

Yorum ekle