20-21 Haziran’da Bankalar Açık mı? Özel ve Kamu Bankaları Çalışıyor mu?

0

Yarın Bankalar Açık mı?

Kurban Bayramı tatili, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamındaki çalışanları etkiliyor. Ancak, kamu bankaları 20-21 Haziran tarihlerinde düzgüsel emek verme düzeninde hizmet vermeye devam edecek.

Özel ve kamu bankaları, 20-21 Haziran tarihlerinde açık olacak ve şubeler sabah 09.00’dan itibaren hizmet vermeye başlamış olacak. Bayram tatilinin bitimiyle beraber, kamu kurumları haricinde kalan noterler, belediyeler, valilikler ve öteki kamu kurumları ise 20-21 Haziran tarihlerinde kapalı olacak.

Resmi Tatillerde Bankalar Kapalı

Bankalar, resmi dinlence günlerinde hizmet vermemekte. 2024 yılı içinde bankalar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı benzer biçimde resmi tatillerde kapalı olacak.

Kamu Kurumları Pazartesi Günü Açılacak

Kurban Bayramı tatili için eklenen yönetimsel izinle beraber memurlar için dinlence süresi 9 güne çıkarıldı. 20-21 Haziran tarihlerinde kamu kurumları kapalı olacak ve düzgüsel emek verme düzenine 24 Haziran Pazartesi günü dönülecek.

20-21 Haziran'da Bankalar Açık mı? Özel ve Kamu Bankaları Çalışıyor mu?

Özetle

20-21 Haziran Tarihlerinde: Özel ve kamu bankaları açık.
Emek harcama Saatleri: Sabah 09.00’dan itibaren.
Resmi Tatillerde: Bankalar kapalı.
Kamu Kurumları: 20-21 Haziran tarihlerinde kapalı, 24 Haziran’da açılacak.

Bankacılık işlemleriniz için 20-21 Haziran tarihlerinde bankaların açık olacağını ihmal etmeyin. Ancak, resmi tatillerde hizmet vermeyeceklerini göz önünde bulundurarak işlemlerinizi planlayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.